Autopilot bude od roku 2021 fungovat i jako předplatné

Na začátku příštího roku si budou moci zákazníci automobilky Tesla vyzkoušet jejího Autopilota (FSD) v rámci předplatného. Ovšem stále zůstává možnost koupě jakožto příplatkovou výbavu v konfigurátoru Tesly. Předplatné je určené především pro ty, co chtějí Autopilota (FSD) vyzkoušet nebo nemají takové finance pro jednorázovou platbu.


Generální ředitel Elon Musk je velmi často aktivní na Twitteru. Zde odpovídá na nejrůznější dotazů od svých fanoušků a nadšenců automobilky Tesla. Kromě toho zde odhaluje i některé novinky, které Tesla chystá. Nedávno zde odhalil i velmi dlouho očekávané předplatné Autopilota (FSD). První majitelé vozů Tesla si mohou moci Autopilota předplatit již na začátku příštího roku.

Měsíční předplatné Autopilota (FSD) od Tesly není ničím zvláštní. Můžeme ho přirovnat například k předplatnému Netflixu, který ve formě předplatného dává veliký smysl. Někteří majitelé vozů Tesla chtějí Autopilota pouze vyzkoušet, což teď nemohli. Autopilot není určený pro všechny. Dle našich zkušeností je vás schopný Autopilot přepravit například z Prahy do Brna. Určitě se hodí například při pití či při konzumaci jídla za volantem. Tesla, ale varuje, že řidič musí provoz neustále sledovat a v případě potřeby zasáhnout.

Stále zůstává otázkou zda předplatné bude vázáno na váš účet u Tesly nebo na dané vozidlo. Přenášení předplatného mezi vozy by se určitě hodilo. Někteří majitelé například po koupi Modelu 3 zjistí, že je pro ně malý a koupí si například Model S. V tuto chvíli by si mohli předplatné jednoduše přenést. K této otázce jednoho z majitelů vozů Tesla se zatím generální ředitel Elon Musk nevyjádřil.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *