Autopilot bojuje s opravami na vozovce

Při testování nejnovější beta verze Autopilota se zdá, že Tesla stále bojuje s funkčností Autopilota v úsecích, kde právě probíhá stavba či oprava vozovky.


Full Self-Driving automobilky Tesla je stále ve fázi Beta, která dává plně elektrické automobilce dostatečné informace o snaze o plně autonomní vozidlo. Pouze malá skupina vlastníků Tesly má přístup k beta verzi Autopilota, přičemž většina z nich vytváří videa, aby nadšenci mohli sledovat vylepšení softwaru.

S řadou kladných hodnocení této Beta verze přichází i pád. Je stále více zřejmé, že stavební zóny mohou být jednou z nejobtížnějších dopravních situací, s nimiž se Tesla setká při tvorbě softwaru FSD.

Test od jednoho z nadšenců

Nové video od Tesly Raj, nadšence vlastníka Tesly, ukazuje, že FSD Beta má problémy se stavebními oblastmi navzdory mnoha vylepšením a aktualizacím.

Po stavebních oblastech je obtížné se i tak orientovat a mohou zmást řidiče, protože žádné dvě zóny nejsou totožné. To může být důvod, proč má sada FSD určité problémy s dodržováním pokynů v určitých oblastech a zónách. Například Rajův Model 3 vybavený FSD mohl volně postupovat vpřed na povel místního pracovníka na silnici. Vozidlo však nepokračovalo v navigaci, protože semafor na křižovatce byl osvětlen červeně. Vozidlo pravděpodobně rozpoznalo červené světlo a správně se rozhodlo nepokračovat. Pracovníkovy příkazy však byly v té době relevantní a on požadoval, aby se Raj přes křižovatku vydal sám.

Normálně jsou pravidla provozu konzistentní a v různých státech nemají mnoho odchylek. Stavební zóny však zřídka mají stejná pravidla, protože v závislosti na projektu, umístění a povětrnostních podmínkách se věci mohou lišit.

To je pravděpodobné, že Tesla narazí na největší překážky v procesu tvorby softwaru FSD. Stejně jako se pravidla silničního provozu v jednotlivých zemích liší, jsou stavební zóny obtížné kvůli jejich nedůslednosti. Neustálý vývoj softwaru FSD automobilky povede v průběhu času ke zlepšení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *