Aktualizace Autopilota bude mít zpoždění

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk aktualizoval harmonogram pro vydání vysoce očekávaného přepsání jádra Autopilotu, které bude mít několik týdnů až měsíců zpoždění.


Automobilka Tesla se v letošním roce zaměřila především na úpravu Autopilota, který by dle slov Muska měl koncem letošního roku jezdit zcela autonomně, neboli bez zásahu řidiče. Nejprve, ale Tesla musí upravit samotné jádro celého Autopilotu, které povede k následnému přidávání nových funkcí.

Musk minulý měsíc uvedl, že to povede k „kvantovému skoku“, a tvrdil, že „omezené veřejné vydání přijde za 6 až 10 týdnů:

„Vylepšení FSD přijde jako kvantový skok, protože se jedná o zásadní přepsání architektury, nikoli o přírůstkové vylepšení. Osobně aktualizovaný Autopilot využívám a mezi domovem a prací neprovádím žádný zásah do jízdy. Omezené veřejné vydání za 6 až 10 týdnů. “

O měsíc později Musk nyní říká, že do první veřejné beta verze zbývá ještě 6 až 10 týdnů, pokud vše půjde dobře.

Nová aktualizace by měla přijít za 2 až 4 týdny k beta testerům, což jsou majitelé vozů Tesla, které pro Teslu testují nové aktualizace. Po důkladném otestování může jít nová aktualizace mezi všechny majitelé vozů Tesla.  Příchod nové aktualizace mezi všechny majitele vozů Tesla Musk odhaduje na 4 až 6 týdnů.

V loňském roce Musk oznámil plán automobilky Tesla nasadit do konce roku 2020 1 milion vozidel „Robotaxi“ pro síť pro sdílení jízd s vlastním pohonem.

Tato nová aktualizace má zásadní význam pro dosažení tohoto cíle automobilky Tesla, což je podle Muska stále možné.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *