Akcie Tesly vyskočily za týden až o 40%!

Akcie společnosti Tesla ( NASDAQ: TSLA ) za posledních sedm dní vzrostly o 40%.
V poznámce na začátku tohoto týdne analytik Argus Research Bill Selesky snížil své hodnocení akcií TSLA z „Buy“ na „Hold“. Při vysvětlování svého nového pohledu Selesky uvedl, že dodávky společnosti by pravděpodobně byly nižší kvůli probíhající pandemii coronavirus, a to i kvůli uzavření výrobních hal Tesly.


„Před vypuknutím jsme v roce 2020 očekávali značně robustní dodávky od společnosti Tesla, protože spotřebitelé pokračovali v honu na model S, model X a nověji na model 3,“ napsal Selesky a dodal, že prognóza dodávek společnosti Argus pro společnost Tesla tento rok byl aktualizován na přibližně 409 000 automobilů, což je o 19% pokles oproti původním odhadům firmy.

Selesky dále poznamenal, že Tesla má stále silné dlouhodobé zakázky, ačkoli věřil, že produkty společnosti by v blízké budoucnosti pravděpodobně nebyly pro spotřebitele prioritou.

„Stále si myslíme, že Tesla má silné dlouhodobé vyhlídky.“ V blízké době se však domníváme, že se spotřebitelé zaměří na základní obavy (jídlo, bezpečnost, zaměstnanost atd.) A očekáváme, že spotřebitelská důvěra a výdaje budou zásadně zasaženy, protože spotřebitelé odkládají velké nákupy podle vlastního uvážení, “ napsal.

 

Podobně jako analytik Argus i letos upravil City analytik Italy Michael svá očekávání od výrobce elektrických automobilů. Zatímco si udržoval své hodnocení „Buy“ na akciích TSLA, Michael snížil svůj cenový cíl pro Teslu na 246 USD z 312 $. Prognóza dodávek City do roku 2020 pro Teslu byla také snížena na přibližně 434 000 aut z původních 517 000. City analytik dále uvedl, že společnost Tesla by pravděpodobně vykázala upravenou ztrátu v prvním a druhém čtvrtletí, zlomila by se dokonce ve třetím čtvrtletí a vykázala zisk ve čtvrtém čtvrtletí. Michael také uvedl, že navýšení kapitálu společnosti Tesla v únoru o 2,3 miliardy USD „přidalo důležitý mezičlánek, který absorbuje naše modelové odstávky ve druhém čtvrtletí, kdy Tesla pravděpodobně čelí provozním ztrátám a úniku pracovního kapitálu.“
Je zajímavé, že UBS nedávno upgradovala akcie Tesla z „Prodat“ na „Neutrální“. Analytici z firmy uvedli, že společnost má relativně vysokou viditelnost poptávky a udržela si vedoucí postavení na trhu s EV. Firma také zmínila model Y a model 3 v Číně, které by mohly letos ovlivnit čísla společnosti.

„Znovu opakujeme náš názor, že společnost Tesla by měla být schopna hájit své vedoucí postavení v technologii v oblasti pohonných jednotek EV, připojení a samostatnosti a rychle získat podíl na trhu. Také si myslíme, že poptávka po produktech Tesly není ohrožena ropou za 30 USD / bbl, protože její produkty jsou již na paritě ceny samolepek ve srovnání s ekvivalentními prémiovými vozy (a vyššími náklady na vlastnictví), “uvedli analytici UBS.

Akcie společnosti Tesla jsou stejně volatilní jako vždy a jak větší trh pociťoval dopady pandemie coronavirusu, akcie výrobců automobilů na elektrický pohon prudce stouply a minulý týden klesly na pouhých 351 $ za akcii. Na druhou stranu, akcie Tesla vykázaly stejně temperamentní zotavení , které vzrostlo až o 47 % za posledních sedm dní. Tento čtvrtek se akcie TSLA pohybovaly zase okolo 559,98 $ za akcii.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *