Akcie Tesly stále rostou! Je to neuvěřitelné

Akcie americké automobilky Tesla včera tlačili na nové rekordní maxima, čímž se jejich cena blížila na půl bilionu dolarů.


Během posledního týdne akcie americké automobilky Tesla prudce vzrostli. Bylo totiž oznámeno, že tato americká automobilka bude zařazena do prestižního žebříčku S&P 500. Automobilka za krátkou dobu přidala tržní kapitalizaci více než 100 miliard dolarů. Nyní má tržní kapitalizace Tesla 497 miliard dolarů, což je skoro polovina bilionu dolarů. Pro srovnání je to více než Toyota, Volkswagen a BYD, tři další největší výrobci automobilů.

Už v květnu řekl generální ředitel Elon Musk, že cena akcií Tesly byla „příliš vysoká“ v řadě tweetů – vymazání hodnoty Tesly v hodnotě miliard dolarů. V té době se akcie obchodovaly za ekvivalent ~ 150 $ po rozdělení akcií na 1 až 5.

Akcie americké automobilky Tesla byly v době pandemie nejrychleji rostoucí akcie na světě. Prodej vozů Tesla byl nejméně ovlivněn na rozdíl od jiných výrobců ,kteří stále sčítají ohromné ztráty. I přesto, ale musela zavřít některé své továrny, ale stále vyráběla své vozy. Navíc jí přispíval k prodejům její online konfigurátor, kde si lidi mohli i přes zavření poboček objednávat své nové vozy.

Na základě posledního čtvrtletí Tesly má automobilka roční příjmy ve výši 35 miliard dolarů. Proto obchoduje se 14násobkem svého ročního výnosu. Pokud jde o poměr ceny a výdělků, ten se blíží 1 000násobku.

Uvidíme, kam akcie Tesly porostou. My doufáme, že se na toto téma bude dnes večer zabývat youtuber Tesláček, který akciím a investování dost rozumí. Nezapomeňte sledovat jeho pořad EVTV, který můžete sledovat každé úterý v 20:00 na jeho YouTube kanále Tesláček.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *