Tesla pokračuje v boji o znovuotevření své továrny Fremont

Tesla pokračuje v boji o znovuotevření továrny Fremont a v podání žaloby proti Alameda County.


Jak jsme již informovali, tak Elon Musk na Twitter napsal, že se Tesla chystá podat žalobu proti Alameda County z důvodu toho, že jim zakázala otevřít továrnu Fremont, kterou musela Tesla zavřít, kvůli pandemii.

Kromě toho, že se chytá Tesla podat žalobu na Alameda County, tak dále na svém Twitteru sdělil, že se Tesla chystá přesunout své sídlo z Kalifornie do Texasu a Nevady.

Několik hodin poté, co Elon Musk napsal na svůj Twitter zprávu o tom, že se Tesla chystá podat žalobu na Alameda County, tak Tesla úspěšně podala žalobu. V žalobě stojí, že Alameda County porušuje federální a státní nařízení tím, že brání Tesle znovuotevřít svojí továrnu Fremont.

„Tesla je největší výrobce automobilů v Kalifornii a ve svém výrobním závodě zaměstnává více než 10 000 zaměstnanců. V celé zastoupení zaměstnává Tesla okolo 20 000 lidí. Chápeme dopady, které způsobil COVID-19 a my neseme zodpovědnost za to, abychom dávali maximální bezpečí na svém zaměstnance, z nichž někteří se na nás maximálně spoléhají a byli v důsledku pandemie několik týdnů bez práce…“

Společně s vyjádřením ohledně znovuotevření továrny Fremont, zveřejnila Tesla seznam kroků, které podniká k znovuotevření své továrny Fremont.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *